22 Ιαν 2012

Νίκησε ο Απόλλων 1926 (πρώην Απολλων Καλαμαριάς)

Σημαντική εκτός έδρας νίκη, που επιτεύχθηκε μετά από καλή εμφάνιση, η σημερινή για τον Απόλλωνα..
1926, ο οποίος νίκησε με 1-0 τον πρωτοπόρο και αήττητο μέχρι τώρα Εθνικό Γαζώρου. Το μοναδικό γκολ του αγώνα πέτυχε ο Σάκης Δεμιρτζόγλου στο 49ο λεπτό. Στο 27ο λεπτό ο Καρατζιοβαλής απέκρουσε εκτέλεση πέναλτι, στο οποίο υπέπεσε ο ίδιος. Η ομάδα μας είχε την καθολική υπεροχή στο πρώτο ημίχρονο, ενώ το δεύτερο μισό του αγώνα ήταν μοιρασμένο ανάμεσα στους δύο αντιπάλους. Κίτρινες κάρτες από πλευράς Απόλλωνα 1926 δέχθηκαν οι Καρατζιοβαλής και Λεπτοκαρίδης. Απόλλων 1926: Καρατζιοβαλής, Καραντασιάδης, Καραπατσακίδης, Σκέμπης, Νάιντος, Μπιτέλης, Χατζί (65 Λιόνης), Δεμιρτζόγλου (50 Λεπτοκαρίδης), Παντελιάδης, Μωυσιάδης, Πλατάκης (80 Sullivan)