1 Απρ 2012

Ισοπαλία για τον Απόλλωνα στην Καλαμαριά

Ισόπαλος (1-1) έληξε ο αγώνας του "ΑΠΟΛΛΩΝ 1926" με τον Αετό Σκύδρας, που διεξήχθη την Κυριακή 1η Απριλίου και ώρα 16:00 στο γήπεδο του Απόλλωνα στην Καλαμαριά.
Στο 14ο λεπτό κεφαλιά του Ορφανίδη κατέληξε άουτ. Στο 36ο λεπτό ο Αλτίν Χατζί ...
κέρδισε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Παύλος Λεπτοκαρίδης (1-0). Στο 39ο λεπτό ο Παύλος Λεπτοκαρίδης έκανε την κεφαλιά και η μπάλα βρήκε στο δοκάρι της αντίπαλης εστίας. Ο Μάνθος Πλατάκης εκμεταλλεύτηκε τη δεύτερη ευκαιρία αλλά ο τερματοφύλακας της φιλοξενούμενης ομάδας κατάφερε να αποκρούσει την μπάλα πάνω στη γραμμή.

Στο 51ο η ομάδα μας έχασε ευκαιρία με το σουτ του Νίκου Σκέμπη. Στο 84ο λεπτό ο Λεκάκης ισοφάρισε για τον Αετό Σκύδρας (1-1). Στο 86ο λεπτό ο Αλτίν Χατζί έχασε άλλη μία ευκαιρία για τον Απόλλωνα, ενώ στο 90ό λεπτό ο ίδιος ποδοσφαιριστής εκτέλεσε φάουλ και ο Ραβούσης απέκρουσε σε κόρνερ. Στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης, ο Αλτίν Χατζί εκτέλεσε το κόρνερ και ο Αγγελος Καραντασιάδης παραλίγο να πετύχει με κεφαλιά τέρμα για την ομάδα μας.