30 Σεπ 2012

Νέα γαργάρα του Παναθηναϊκού, έρχονται κορνέδες

Η νέα αρχή, που όλοι προσδοκούσαν στον Παναθηναϊκό δεν ήρθε ούτε στο παιχνίδι με τον Αστέρα (0-0). Οι πράσινοι, ναι μεν ήταν κάπως βελτιωμένοι σε σχέση με τα προηγούμενα ματς, όμως..
αυτό δεν αρκούσε για να φτάσουν στη νίκη, την οποία αγνοούν 35 μέρες από το ματς της πρεμιέρας στη Λιβαδειά. Το Τριφύλλι που είχε δοκάρι με τον Χριστοδουλόπουλο και διαμαρτύρεται για πέναλτι στο ξεκίνημα τους ματς με πρωταγωνιστή τον Λάζαρο, δεν απείλησε στο δεύτερο ημίχρονο και ευτυχώς που ο Καρνέζης επενέβη σωτήρια όσες φορές χρειάστηκε, με αποκορύφωμα το τετ α τετ με τον Περόνε στο 60ό λεπτό. Με δέκα παίκτες τελείωσαν το παιχνίδι οι Αρκάδες, λόγω αποβολής του Τσαμπούρη στο 80ό λεπτό. Αποδοκιμασίες από τους οργανωμένους και... γιούχες απ' όλο το γήπεδο στο φινάλε!