-Έχασε στο ματς με τη Νίκη στο Βόλο, με 1-0
-κακή εμφάνιση των περισσότερων παικτών
-ο Γιώργος Στράντζαλης φοβήθηκε να ρισκάρει
-η απαράδεκτη αστυνομία γύρισε τους εκδρομείς οπαδούς του Ηρακλή πίσω!

Εχασε 1-0 ο Ηρακλής Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων έκαμψαν την αντίσταση του "Γηραιού" οι Βολιώτες και κατάφεραν να πάρουν το τρίποντο και να τον προσπεράσουν στη βαθμολογία. Το γκολ αυτό ήταν αρκετό στους Βολιώτες για να πάρουν τη νίκη, έστω κι αν χρειάστηκαν αρκετά ακόμα λεπτά καθυστερήσεων λόγω της διακοπής μετά το τέρμα του Μήτση, και να φτάσουν έτσι τους 7 βαθμούς και τη δεύτερη θέση στο πρωτάθλημα, με τον Ηρακλή να μένει στους 5 και επτά θέσεις χαμηλότερα.

Οι οπαδοί του Ηρακλή, οι οποίοι πήγαν στο Βόλο για τον αγώνα της ομάδας τους με τη Νίκη και  δεν τους επετράπη από την αστυνομία να μεταβούν στο στάδιο, συγκεντρώθηκαν στα γραφεία της Αυτόνομης Θύρας 10, στην συμβολή των οδών Πλήθωνος Γεμιστού και Αγίου Δημητρίου.