3 Απρ 2013

Παραχώρησε ισοπαλία ο Απόλλων Καλαμαριάς

Δύο πολύτιμους βαθμούς στην προσπάθεια που καταβάλλει για να κατακτήσει ..
το πρωτάθλημα έχασε εντός έδρας ο Απόλλωνας, μετά το ισόπαλο 1 - 1 με τον Αιγινιακό. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 53΄ με κεφαλιά του Έξαρχου, για να φέρει στα ίσια την αναμέτρηση ο Λαζαρίδης με πλασέ στο 67΄.

Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Λεπτοκαρίδης "σπατάλησε" την μεγαλύτερη ευκαιρία της ομάδας μας, μην καταφέρνοντας να νικήσει τον Μπαϊμάκη σε εκτέλεση πέναλτι.

ΑΠΟΛΛΩΝ 1926: Καρατζιοβαλής, Πιτσόκος, Λιόνης, Κισκαμπάνης, Μανουσαρίδης, Βέντζιος, Παρμαξίδης, Προβατίδης (57΄ Παντελιάδης), Λαζαρίδης, Πασιαλής (75΄ Χαλιμπάκης), Διαμαντόπουλος (87΄ Λεπτοκαρίδης).

ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ: Μπαϊμάκης, Αχαλινόπουλος, Λιόλιος, Γιαντσέλης, Καραντασιάδης, Ζούρκος, Μάγγος, Τσιλιανίδης (90΄ Κιβρακίδης), Πλατάκης (71΄ Σαββίδης), Εξαρχος, Ζουρούδης.