13 Ιουν 2013

Οριστική διακοπή στον αγώνα μπάσκετ Ολυμπιακού - Παναθηναϊκού

-ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ο Παναθηναϊκός (μην παίρνετε όρκο όμως)
-Οπαδοί του Ολυμπιακού δεν ...δέχθηκαν την ήττα και έκαναν αυτό που τόσο καλά ξέρουν.
Ο τρίτος τελικός διακόπηκε 1.27 πριν από το τέλος, όταν οπαδοί του Ολυμπιακού, πέταξαν αντικείμενα και ένα καπνογόνο στον ..
πάγκο του Παναθηναϊκού, με αποτέλεσμα οι παίκτες και το προπονητικό τιμ να αποχωρήσουν στα αποδυτήρια.
Στη συνέχεια αποχώρησαν και οι παίκτες του Ολυμπιακού με τους διαιτητές. Στο σημείο της διακοπής, ο Παναθηναϊκός προηγείτο 76-72.

Μετά από ένα δεκάλεπτο, ανακοινώθηκε ότι οι διαιτητές ζήτησαν να εκκενωθεί το γήπεδο προκειμένου να ολοκληρωθεί ο αγώνας.

12.10' Τελικά, αυτήν την ώρα, στις 12.10 τα μεσάνυχτα, οι παίκτες μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο, αφού το γήπεδο εκκενώθηκε και προθερμαίνονται.
Ελπίζουμε, μέχρι το ξημέρωμα να έχει τελειώσει ο αγώνας.

12.16' 100 οπαδοί αρνήθηκαν να βγουν έξω και κατά 99,99% ο αγώνας τελειώνει οριστικά και ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ είναι πρωταθλητής με 3-0 στη σειρά των αγώνων. (ώρα 12.16 πμ). Λέμε κατά 99,99%, αφού, όταν πρόκειται για τον Ολυμπιακό, όλα γίνονται. Μπορεί στις 4 τα χαράματα να ανακαλύψουν ότι δεν διεκόπη ορθώς ο αγώνας και να παιχθεί το 1 λεπτό που απέμεινε.