15 Σεπ 2013

Πέταξε βαθμούς και ο Παναθηναϊκός

Ο Παναθηναϊκός έχασε άλλους δύο βαθμούς στο φετινό πρωτάθλημα, αναδειχθείς ισόπαλος 1-1 του Πλατανιά στα Χανιά, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής.

Οι γηπεδούχοι ήταν πολύ καλοί και απείλησαν τον αντίπαλό τους με ήττα, καθώς κρατούσαν το 1-0 (45΄ Ναζλίδης) έως το 81ο λεπτό, οπότε ισοφάρισε ο Ατζαγκούν. Ύστερα από τέσσερις αναμετρήσεις οι «πράσινοι» έχουν μείνει επτά βαθμούς πίσω από την κορυφή, με τη χρονιά να μην εξελίσσεται καλά γι΄ αυτούς από το ξεκίνημά της.
Η σωστή πίεση των παικτών του Πλατανιά απέδωσε καρπούς, αφού δημιούργησε αρκετά προβλήματα στην κυκλοφορία της μπάλας από τον Παναθηναϊκό. Οι γηπεδούχοι ήταν πιο επιθετικοί στο πρώτο ημίχρονο, όμως καλές ευκαιρίες δεν υπήρχαν καθώς οι επιθετικές προσπάθειες εκατέρωθεν κατέληγαν, συνήθως, σε μακρινά και άστοχα σουτ.