4 Νοε 2013

Πετάει ο Απόλλων Καλαμαριάς ! Νέα εκτός έδρας νίκη

Νέο εντυπωσιακό διπλό για τον Απόλλωνα Καλαμαριάς στο πρωτάθλημα της Β΄Εθνικής. Την τέταρτη νίκη του στο πρωτάθλημα πέτυχε ο Απόλλωνας, αφού ...
πέρασε και από την Λάρισα νικώντας τον Τύρναβο με 0-2. Μια ομάδα που δεν είχε χάσει μέχρι τώρα εντός έδρας. Οι ποδοσφαιριστές του Ανδρέα Παντζιαρά ήταν καλύτεροι των αντιπάλων τους και πέτυχαν μια δίκαιη νίκη που τους εδραιώνει στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας. Το σκορ άνοιξε για την ομάδα μας στο 40΄μετά από εκτέλεση φάουλ του Βλάχου με τον Σιάτρα να στέλνει με κεφαλιά την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του και 3 λεπτά μετά την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου ο Παρμαξίδης με σωστή εκτέλεση πέναλτι έγραψε το τελικό 0-2, πένάλτι το οποίο κέρδισε ο Αθανασιάδης από τον Σκούπρα. Έτσι η ομάδα μας έφτασε τους 13 βαθμούς και την επόμενη αγωνιστική αντιμετωπίζει σε ένα πολύ δυνατό παιχνίδι την ομάδα της Κασσιόπης που είναι πρώτη και αήτητη.

Οι συνθέσεις των 2 ομάδων

Τύρναβος: (Διγκόζης) Καραναστάσης, Σκούπρας (70 Σαχινίδης), Σιάτρας, Τέλος, Βανγκέλι (56΄Ντε Πάολα), Γεωργίου, Καραγιάννης, Κουρτεσιώτης, Μπάρος, Αντρέ (61΄Τσουκαλάς) και Όμο.

Π.Α.Ε. Απόλλων 1926: ( Παντζιαράς) Καρατζιοβαλής, Πιτσόκος, Λιόνης,Ορφάνος, Καπίας, Μωυσίδης, Παρμαξίδης, Ναλμπαντης, Πασιαλής (48΄Βέντζιος), Αθανασιάδης (86΄Γκουγκουλιάς), Βλάχος (64΄Δρόσος).