10 Αυγ 2016

Ομαδάρα στο ΠΟΛΟ έχει η Ελλάδα!

Το ματς ήταν για γερά νεύρα με τους Ούγγρους να καταφέρνουν να προηγηθούν με 2-1 στο τέλος της πρώτης περιόδου.
Ο Αλέξανδρος Γούνας έκανε το το 2-2 στα μισά της δεύτερης περιόδου, με τον Έντερλι να διαμορφώνει το 3-2 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Το τρίτο οκτάλεπτο ανήκε ολοκληρωτικά στην Εθνική μας ομάδα η οποία με ένα επί μέρους 4-2 γύρισε το ματς και προηγήθηκε 6-5 στο τέλος της τρίτης περιόδου.
Έτσι, όλα κρίθηκαν στην τέταρτη περίοδο. Οι Ούγγροι με τον Βάργκα κατάφεραν να περάσουν μπροστά στο σκορ με 8-7 με δύο λεπτά να απομένουν για το τέλος. Εκεί που όλα έδειχναν ότι η Εθνική μας δεν θα κατάφερνε να πάρει κάτι από το παιχνίδι ήρθε η γκολάρα του Άγγελου Βλαχόπουλου στα 5'' πριν το τέλος να δώσει ένα μεγάλο βαθμό στην αντιπροσωπευτική μας ομάδα.
Τα οκτάλεπτα: 1-2, 1-1, 4-2, 2-3