23 Μαΐ 2019

ΜΕ ΛΑΘΟΣ ΚΟΜΙΝΗ Ο ΟΦΗ ΠΑΡΕΜΕΙΝΕ ΣΤΗ SUPER LEAGUE

O ΟΦΗ ήταν ο μεγάλος νικητής του δεύτερου μπαράζ και παρέμεινε στη Super League.

Ο ΟΦΗ νίκησε 3-2 τον Πλατανιά στο Ηράκλειο στο "Θεόδωρος Βαρδινογιάννης" και σε συνδυασμό με το 0-0 του πρώτου ματς στα Περιβόλια των Χανίων, παρέμεινε στην ανώτατη κατηγορία.

Το παιχνίδι ήταν δραματικό και η λύτρωση για τους γηπεδούχους του Χάιμε Βέρα ήρθε στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων, με φάουλ του Ναμπί.

Ο ΟΦΗ προηγήθηκε στο 11ο λεπτό με πέναλτι που εκτέλεσε ο Νέιρα, αλλά ο καταλογισμός του ήταν λάθος του διαιτητή Κομίνη, αφού δεν υπήρξε καμία παράβαση στην επέμβαση τουΠοζατζίδη επί του Σάσι.

Ο Πλατανιάς ισοφάρισε το 42΄ με τον Τσαμούρη και το ημίχρονο έληξε ισόπαλο 1-1.

Στο 69’ ο Γιακουμάκης ξανάδωσε την πρωτοπορία στον ΟΦΗ, για να ισοφαρίσει εκ νέου ο Παπανικολάου στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, αλλά η τύχη απόψε ήταν... ΟΦΗ.

Οι δύο ομάδες ολοκλήρωσαν τον αγώνα με δέκα παίκτες, λόγω της αποβολής των Γιακουμάκηστο 71΄ και Μπιανκόνι στο 75΄, με δεύτερη κίτρινη κάρτα και οι δύο.