1 Φεβ 2021

Καταιγίδα ο ΠΑΟΚ έριξε πεντάρα στον Παναιτωλικό

Ο ΠΑΟΚ επικράτησε άνετα και εύκολα με 5-0 του Παναιτωλικού στην Τούμπα, επιστρέφοντας στις νίκες στο

πλαίσιο της 20ής αγωνιστικής της Super League.

Η ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία “ξεμπούκωσε” με εμφατικό αποτέλεσμα και έφτασε τους 39 βαθμούς πιάνοντας τον Άρη στην τρίτη θέση, ενώ η ΑΕΚ είναι πλέον δεύτερη με 40 βαθμούς.

Το παιχνίδι ήταν μονόλογος για τον Δικέφαλο του Βορρά, που έκανε “περίπατο” χωρίς να απειληθεί και πετυχαίνοντας ένα γκολ στο πρώτο ημίχρονο και τέσσερα στο δεύτερο μέρος. Σκόρερ οι Μουργκ, Σβαμπ, Τζόλης Σφιντέρσκι με δύο τέρματα.

Στο πρώτο 45λεπτο οι “ασπρόμαυροι” δεν δημιούργησαν αρκετές φάσεις, με τον Μουργκ να ανοίγει το σκορ στο 39ο λεπτό.

Στο 51΄ ο Σβαμπ πέτυχε το δεύτερο γκολ με κεφαλιά και στο 57΄ ο Τζόλης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0 με ωραίο ψηλοκρεμαστό σουτ.

Το τελικό 5-0 διαμόρφωσε ο Σφιντέρσκι πετυχαίνοντας άλλα δύο τέρματα, στο 61ο και στο 90ο λεπτό, αμφότερα από ασίστ του Ελ Καντουρί.