25 Ιουλ 2021

ΤΕΛΙΚΟ 1-2 Ο ΠΑΟΚ ΤΗΝ ΦΕΓΙΕΝΟΡΤ...ΜΗΝ ΣΑΣ ΞΕΓΕΛΑ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ..ΣΕ ΡΟΛΟ ΤΖΑΒΕΛΑ Ο ΚΟΥΡΤΙΤΣ!!!!

Στο 89 ο Ολλανδός διαιτητής σφύριξε την λήξη του αγώνα(μάλλον θα είχε κάποια δουλειά) που βρήκε νικητή τον Δικέφαλο με σκορ 2-1!!!

Ο Δικέφαλος απέναντι σε μια ομάδα που είναι κάτι μεταξύ της Κ19 και Κ21 κατάφερε να νικήσει χάριν την ποιότητας των επιθετικών του ,Ολιβέιρα και Κούτσια και του θράσους του Τζόλι ο οποίος

με το έτσι θέλω εκτέλεσε το πέναλτι που κέρδισε από το πουθενά  με προσωπική του ενέργεια ο Ολιβέιρα..

Σε όλο το διάστημα του αγώνα ο Δικέφαλος δεν απείλησε την ανύπαρκτη άμυνα των Ολλανδών με εξαίρεση ένα σουτ του Αντρέι Ζίβκοβιτς και ένα σουτ του Σβαμπ.

Στον αντίποδα αυτή η Φέγιενορτ σκόραρε από αδράνεια της άμυνας του ΠΑΟΚ στο πρώτο λεπτό του αγώνα , είχε δοκάρι στο πρώτο ημίχρονο και άλλες δύο φάσεις στο δεύτερο ημίχρονο που τις έβγαλε ο Πασχαλάκης!!!

Για αυτοματισμούς , ταχύτητα ,κάθετες , κλπ δεν γίνετε λόγος!!!!

Αίσθηση προκάλεσε βέβαια η είσοδος του Κούρτιτς στο δεύτερο ημίχρονο και όχι για το ότι ήταν ανέτοιμος πράγμα απολύτως φυσιολογικό ,αλλά για τις οδηγίες που έδινε στους συμπαίκτες του σαν δεύτερος Τζαβέλας ....από τα παλιά!!!