2 Φεβ 2012

Πρώην παίκτης του ΠΑΟΚ ...

στη δίνη των χειρότερων επεισοδίων που έγιναν ποτέ στο ποδόσφαιρο
ΠΑΝΩ ΑΠΟ 73 ΝΕΚΡΟΙ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΑΛ ΜΑΣΡΙ - ΑΛ ΑΧΛΙ, ΣΤΗΝ ΑΙΓΥΠΤΟ
Ο ΠΡΩΗΝ ΠΑΙΚΤΗΣ ΤΟΥ ΠΑΟΚ ΧΟΣΑΜ ΧΑΣΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΤΗΣ ΑΛ ΜΑΣΡΙ ΠΟΥ "ΚΑΡΦΩΣΕ" ΤΗΝ ΑΛ ΑΧΛΙ ΜΕ 3-1 ΚΑΙ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΓΙΝΑΝ ΤΑ ΑΙΜΑΤΗΡΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΣΤΗΝ ΑΙΓΥΠΤΟ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΕΚΑΔΕΣ ΝΕΚΡΟΥΣ (δείτε σε video τα γκολ του αγώνα και τι γίνεται στο γήπεδο!)
Ένα ματς μέσα στην τρέλα ήταν αυτό στο οποίο η Αλ Μασρί αντιμετώπισε στο γήπεδό της την Αλ Αχλί, όπου και επακολούθησαν τα πιο φρικτά επεισόδια που έχουν γίνει ποτέ σε ποδοσφαιρικό αγώνα (συνέβαλαν και πολιτικά κίνητρα, βέβαια, στην ταραχώδη Αίγυπτο) με δεκάδες νεκρούς και εκατοντάδες τραυματίες. Στην ομάδα της Αλ Μασρί εδώ και κάτι περισσότερο από δύο εβδομάδες (από τις 15 Ιανουαρίου) προπονητής ανέλαβε ο πρώην παίκτης του ΠΑΟΚ, Χοσάμ Χασάν. Και η Αλ Μασρί, αναγεννήθηκε! Στο πρώτο κιόλας ματς την περασμένη Τετάρτη με τον Χοσάμ Χασάν στον πάγκο της κέρδισε 1-0 και χθες "πάτησε" την Αλ Αχλί (στην οποία ο Χοσάμ έπαιξε ως ποδοσφαιριστής για πολλά χρόνια) κερδίζοντάς την με 3-1. Μάλιστα η ομάδα του Χασάν ανέτρεψε στο β΄ ημίχρονο το εις βάρος της 0-1 του Α΄ ημιχρόνου. Δείτε τα γκολ του αγώνα και θα διαπιστώσετε τι γίνεται σε κάθε γκολ που βάζει η Αλ Μασρί.