20 Δεκ 2015

ΝΙΚΗΣΕ Ο ΠΑΟΚ ΔΥΣΚΟΛΑ ΤΟΝ ΠΛΑΤΑΝΙΑ

Δυσκολεύτηκε αρκετά, αλλά τελικά ο ΠΑΟΚ κατάφερε να πάρει την νίκη απέναντι στον μαχητικό Πλατανιά. Νωθρό ξεκίνημα και από τις δύο ομάδες, με τον
ΠΑΟΚ να προσπαθεί, χωρίς όμως να τα καταφέρνει να διασπάσει την καλά οργανωμένη άμυνα του Πλατανιά. Πρώτη καλή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ στο 24ο λεπτό του αγώνα, όταν από την προσπάθεια του Πέλκα, ο Αθανασιάδης δεν μπόρεσε να σκοράρει από το ύψος του πέναλτι. Στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα του αγώνα δεν άλλαξε, με τον Πλατανιά να συνεχίζει την μαζική του άμυνα και τον ΠΑΟΚ να δείχνει ανήμπορος να βρει διαδρόμους. Το γόρδιο δεσμό για τον ΠΑΟΚ έλυσε ο Αθανασιάδης, που εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι που κέρδισε ο Τζαβέλλας. Τεράστια ευκαιρία για το 2-0, αλλά το σουτ του Μακ πέρασε λίγο άουτ, ενώ στο 85′ ο Πλατανιάς δημιούργησε την πρώτη του ευκαιρία στον αγώνα, αλλά το σουτ του Άνγκούλο δεν βρήκε τον στόχο. Νέα ευκαιρία για τον Πλατανιά τέσσερα λεπτά αργότερα με το σουτ του Ντίνα, ενώ μία κεφαλιά του Ράμος στο 88′ κατέληξε και αυτή άουτ.
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:
ΠΑΟΚ: Oλσεν – Μαλεζάς, Τζαβέλλας, Κωνσταντινίδης, Τσίμιροτ – Πέλκας, Τζιόλης, Μυστακίδης, Λέοβατς -Αθανασιάδης, Μακ
Πλατανιάς: Σωτηρίου – Σκαρντοβέλι, Μπανανά, Ιτούα, Αποστολόπουλος – Γκνιάτιτς, Μενδρινός, Μιλούνοβιτς, Μουνάφο, Σελίν – Ράμος